3 Οκτ 2019

Με το δεξί ο ΠΑΟ Κόνιτσας

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ' Ερασιτεχνικής για τον ΠΑΟ Κόνιτσας.
Στο 3΄ κάθετη του Λάκκα προς τον Μήτσο, αυτός την σπάει στο πέναλτι, τετ-α-τετ ο Τσάγκας και σώζει ο Φασούλας. Στο 26΄ ο Τσάγκας από δεξιά πασάρει στον Παπαβασιλείου κι αυτός μέσα από την περιοχή πλασάρει για το 0-1. Οι γηπεδούχοι απαντάνε με κάποιες ευκαιρίες του Μάντη και σουτ του Τσάνη, πριν το 29ο λεπτό, όπου ο Μάντης με ατομική ενέργεια και λόμπα από πλάγια ισοφαρίζει σε 1-1 Πριν την ανάπαυλα ωραίο γυριστό στο του Μήτσου από το ύψος της...
περιοχής, λίγο πάν από την εστία η μπάλα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και πίεσαν ψηλά. 'Ενα σουτ του Ευαγγελίδη απέκρουσε ο Γρατσούνας. Στο 60΄ μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Κυρτζόγλου Ε., ο Παπαβασιλείου παίρνει τη μπάλα κι από πλάγια «κρεμάει» τον Φασούλα για το 1-2. Στη συνέχεια ένα σουτ του Τζώρτζη για τους γηπεδούχους πέρασε λίγο άουτ και καλή ευκαιρία με τον Σιάννα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Γκίκα.

Διαιτησία: Αρβανίτης (Παύλου-Ζαχαράκης)